mgr Marcin Szewczyk

Dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Rajska Szkoła

mgr Marcin Szewczyk

Stopień awansu zawodowego - nauczyciel dyplomowany.

Wykształcenie: absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie - kierunek historia, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - kierunek wychowanie fizyczne, ukończył także studia zarządzania oświatą z elementami wdrażania projektów unijnych oraz wychowania do życia w rodzinie (studia podyplomowe). Jako trener piłkarski - licencja UEFA, wspomaga i koordynuje pracę w UKS Rajska Szkoła. Koordynator licznych projektów unijnych., m.in.z Irlandią czy Anglią. Uczestnik wielu polskich oraz międzynarodowych szkoleń z zakresu edukacji, organizacji pracy. Prowadzi liczne szkolenia i kursy dla kadr zarządzających.

Zainteresowania: realizacja swoich marzeń, historia (głównie I i II w. światowa, okres PRL-u), polityka, dobry ubiór, muzyka disco polo, sport: piłka nożna, jazda konna, squash, narciarstwo; praca, którą codziennie traktuje z wielkim uczuciem i świadomością odpowiedzialności – pracoholik.

Motto życiowe: Prawy w życiu, dzielny w boju! /staram się je realizować w każdej dziedzinie, pod każdą postacią.