O nas

Szkoła w Rajsku ma długą historię - istniała tutaj już bowiem od 1921 roku. Przechodziła różne koleje losu, a kiedy kilka lat temu Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa podjął decyzję o jej likwidacji, Rodzice postanowili temu zapobiec. Zawiązano Stowarzyszenie Rajska Szkoła, które 21 IV 2005 r. zostało zarejestrowane w sądzie. Podjęło ono kroki zmierzające do utworzenia placówki edukacyjnej w miejsce likwidowanej Szkoły Podstawowej nr 136. Nazwano ją "Rajską Szkołą", a w jej skład weszły:

Dla najmłodszych zorganizowany został oddział przedszkolny, w którym fachową opieką objęte zostały dzieci w wieku od 5 do 6 lat. W 2012 roku powołaliśmy także do życia Publiczny Rajski Punkt Przedszkolny, przekształcony z dniem 1 stycznia 2018 roku w Publiczne Rajskie Przedszkole.

Rajska Szkoła to bogata oferta języków obcych, Native Speaker, stypendia naukowe, liczne kółka zainteresowań, zajęć pozalekcyjnych, wyjazdów, wycieczek edukacyjnych, projektów, z nowoczesną świetlicą. To szkoła kameralna, bezpieczna (monitoring, ochrona), gdzie każdy Uczeń traktowany jest wyjątkowo, indywidualnie. Z nami naprawdę osiągniesz sukces! Nasi Absolwenci to Uczniowie najlepszych liceów, techników, a także solidnych i renomowanych szkół zawodowych.

Pomagamy w dowozie. Na terenie szkoły dostępny jest domowy i smaczny catering oraz maszyna ze zdrową żywnością, napojami. Popołudniami pracuje świetlica. Sale wyposażone są w liczne urządzenia multimedialne, pomoce dydaktyczne, w szkole działa szybki internet (wi-fi) oraz e-dziennik (Librus Synergia). U nas dzień otwarty jest codziennie. Zapraszamy!