O nas

Szkoła w Rajsku ma długą historię - istniała tutaj już bowiem od 1921 roku. Przechodziła różne koleje losu, a kiedy kilka lat temu Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa podjął decyzję o jej likwidacji, Rodzice postanowili temu zapobiec. Zawiązano Stowarzyszenie Rajska Szkoła, które 21 IV 2005 r. zostało zarejestrowane w sądzie. Podjęło ono kroki zmierzające do utworzenia placówki edukacyjnej w miejsce likwidowanej Szkoły Podstawowej nr 136. Nazwano ją "Rajską Szkołą", a w jej skład weszły:

Dla najmłodszych zorganizowany został oddział przedszkolny, w którym fachową opieką objęte zostały dzieci w wieku od 5 do 6 lat. W 2012 roku powołaliśmy także do życia Publiczny Rajski Punkt Przedszkolny, przekształcony z dniem 1 stycznia 2018 roku w Publiczne Rajskie Przedszkole. Pół roku później powstała nasza druga placówka przy ul. Ślicznej.

Rajska Szkoła to bogata oferta języków obcych, Native Speaker, stypendia naukowe, liczne kółka zainteresowań, zajęć pozalekcyjnych, wyjazdów, wycieczek edukacyjnych, projektów, z nowoczesną świetlicą. To szkoła kameralna, bezpieczna (monitoring, ochrona), gdzie każdy Uczeń traktowany jest wyjątkowo, indywidualnie. Z nami naprawdę osiągniesz sukces! Nasi Absolwenci to Uczniowie najlepszych liceów, techników, a także solidnych i renomowanych szkół zawodowych.

Pomagamy w dowozie. Na terenie szkoły dostępny jest domowy i smaczny catering oraz maszyna ze zdrową żywnością, napojami. Popołudniami pracuje świetlica. Sale wyposażone są w liczne urządzenia multimedialne, pomoce dydaktyczne, w szkole działa szybki internet (wi-fi) oraz e-dziennik (Librus Synergia). U nas dzień otwarty jest codziennie. Zapraszamy!

1 września 2021 roku Szkoła Podstawowa "Rajska Szkoła" otrzymała imię Zbigniewa Wodeckiego.